Athény - Acropolis - centrum
Acropolis
Jak můžete sami vidět, Akropole je plná mnoha nádherných památek a co byste určitě neměli přehlédnout je muzeum Akropolis, ve kterém byste našli spousty chrámových krás.
Acropolis

Muzeum, které bohužel nemám zachyceno na fotografii, leží v jihovýchodní části komplexu je zajímavé tím, že všechny exponáty, které nabízí k prohlídce, byly nalezeny právě na Akropoli.

Chrám Dia Olympského
Než jsme opustili Akropoli, ještě několikrát jsme si vychutnali výhled na Athény a přilehlé památky. Na tomto obrázku je k vidění kdysi velice slavný chrám Dia Olympského, který se může pyšnit tím, že to byl největší chrám, který byl kdy v Řecku postaven. Chrám měl původně 104 korintských sloupů s výškou 17 metrů. Do dneška se jich dochovalo pouze 15, ale přesto se jedná o velice působivou stavbu.
Dionýsovo divadlo
Na tomto obrázku je k vidění Dionýsovo divadlo, kde poprvé spatřily světlo světa např. Sofoklovy nebo Euripidovy hry. Dnešní vzhled mu dali ovšem Římané.
Plaka
Po cestě, když jsme sestupovali zpět do centra města jsme neopomenuli projít také nejstarší athénskou čtvrť Plaka, která právem náleží k nejúžasnějším částem města. Tato část města je plná klikatících se uliček, taveren, byzantských kostelů a starodávných ruin. Takže pokud někdy navštívíte Athény, rozhodně také počítejte s Plakou.

 
Palác Otty Bavorského
Zapomenout byste neměli ani na Palác Otty Bavorského s překrásným parkem, kde dnes sídlí parlament a který byl už jen kousek od našeho hotelu.