Ostrovy Poros, Hydra a Aegina
Metro Syntagma
Naše milá průvodkyně nám mimo jiné doporučila i návštěvu athénského metra na stanici Syntagma (náměstí Konstituce). Právě v této stanici můžete najít archeologické vykopávky, které byly nalezeny resp. objeveny při stavbě metra. Na obrázku je vidět průřez stěny stanice. Athénské metro procházelo v době naší návštěvě zásadní rekonstrukcí kvůli blížící se olympiádě, která se má uskutečnit v roce 2004.
Chrám Dia Olympského
Na tomto obrázku máte možnost vidět z blízka již zmíněný chrám Dia Olympského, o kterém jsem psal na předchozí stránce.
Chrám Dia Olympského
Zde jsou další fragmenty Chrámu Dia Olympského. Jedná se opravdu o velkolepou stavbu na kterou jsou Athény po právu hrdé. Připravte se jen na to, že i sem musíte za vstup zaplatit.
Ostrov Poros
Na tomto snímku je již zachycen ostrov Poros, který jsme navštívili v rámci okružní plavby, kterou jsme podnikli následující den.
Ostrov Poros
Ostrovy sarónského zálivu byly velice malebné a od řeckého hlavního města jsou vzdáleny jen pár hodin cesty. V době, kdy jsme ostrovy navštívili, tak ještě nevrcholila turistická sezóna a my jsme měli možnost vše si v klidu prohlédnout.

I na těchto místech najdete mnoho antických památek, za které můžeme jmenovat Aphain chrám (Aegina) nebo Poseidonův Chrám (Poros).