Delfy - věštírna
Terasovité městečko Aráchova

Den před návratem do Prahy jsme se vydali na náš poslední výlet, tentokráte do bájné řecké věštírny v Delfách. I když cesta z Athén trvala bezmála 3 hodiny, velice rychle nám utekla, protože paní průvodkyně nám vyprávěla slavné řecké báje o Thébách, Oidipovi a Delfách. Vyprávění bylo velice poutavé. Jedním z mnoha míst, kterým jsme projížděli, bylo terasovité městečko Aráchova, které leží již v těsné blízkosti Delf. Toto městečko je slavné díky tkaným kobercům přikrývkám a taškám.

Věštírna v Delfách
Na tomto obrázku je již vidět první snímek ze starodávné věštírny v Delfách. Je až pozoruhodné, kolik století tato památka přežila.
Apollónův chrám

I Delfy nabízejí mnoho památek ať více či méně zachovalých. Na tomto obrázku si můžete prohlédnout tzv. Apollónův chrám (sloužil jako samotná věštírna) z roku 330 před naším letopočtem, kde ve vlastní svatyni sedávala na trojnožce kněžka Pýthia a věštila těm, kteří splnili přesně obětní obřad. Lidé věřili, že přes Pýthii k nim promlouvá samotný Apollón.

Divadlo
O něco málo výše byste potom našli divadlo, které zde postavili Římané až pro 5000 diváků.
Stadion (Stadium)
Úplně na vrcholu komplexu je umístěn stadion (Stadium), kde se každé čtyři roky konaly delfské sportovní hry. Délka stadionu je 178, 35 metrů. Zde náš výlet skončil a my jsme se vydali balit zpět do Athén.

Palace Esperia
Abyste měli představu, jaký jsme měli výhled z hotelového pokoje, podívejte se na tento snímek. Bydleli jsme v samotném centru Athén, v hotelu Palace Esperia, který patří do řetězce Best Western. Pokud si dobře pamatuji, noc zde stála přibližně 300 Euro.